به یاد مادرم،،غروب غم انگیز،،،،،،

این سایت به یادمادر هجرت کرده ام. است.با ذکر صلوات
شکستن قولنج

در هنگام شکستن قولنج برای ساختار کمر یا گردن چه اتفاقی می‌افتد؟


2

معمولاً هنگامی که ناحیه کمر دچار درد یا سفتی می‌شود، همواره احتمال دارد عضلات کمر سفت شده یا در موقعیت نامناسب قرار گرفته و به این ترتیب به مفاصل یا مهره‌های ستون فقرات فشار وارد شود. در این شرایط با استفاده از حرکت‌های با دامنه کوتاه و سریع، می‌توان شرایط مفاصل را به حالت اولیه باز گرداند. هر چند در این شرایط فرد ممکن است احساس وارد شدن فشار به مهره‌ها داشته باشد، فشار وارد شده در این شرایط به مفاصل بیشتر از توانایی تحمل آن‌ها نخواهد بود.

شکستن قولنج کمر یا گردن به چه دلیل انجام می‌شود؟


در صورتی که یک مفصل یا مهره کمی از محل طبیعی خود خارج شده باشد، این شرایط می‌تواند بر میزان حرکت مفصل در محل و عملکرد کل ناحیه مورد نظر تاثیر گذاشته و باعث ایجاد سفتی و درد در محل شود. به این ترتیب وارد کردن فشار مناسب به مفصل می‌تواند موقعیت آن را به محل صحیح باز گردانده و به عضلات امکان دهد در موقعیت مناسب برای نگه داشتن مفصل در محل قرار گیرند.

چرا شکستن قولنج در ناحیه گردن و کمر توسط خود شخص به افراد پیشنهاد نمی‌شود؟


هنگامی که این کار توسط خود فرد انجام می‌شود، در عمل تلاش می‌شود محدودیت ایجاد شده در حرکت‌های مفصل با استفاده از یک حرکت غیر تخصصی (شکستن قولنج) با فشار انجام شده و به این ترتیب دامنه حرکتی مفصل افزایش پیدا کند. به هر حال، این شرایط در نهایت می‌تواند باعث حرکت بیش از حد بافت‌ها در ناحیه مورد نظر شود. در نتیجه اگر بدن توانایی حرکتی خود را به خاطر استفاده زیاد طولانی مدت یا آسیب‌دیدگی از دست داده و در ادامه دچار بی‌ثباتی و ناپایداری شود، آیا تصور می‌کنید گرفتن قولنج برای ایجاد چند دقیقه راحتی و احساس بهتر که در ادامه با ناپایداری و مشکلات بیشتر برای فرد همراه است، یک عمل مناسب و منطقی است؟ مطمئناً خیر!

چرا شکستن قولنج توسط خود فرد می‌تواند باعث بهبود موقت شرایط شود؟


مغز انسان کاهش قابلیت حرکتی و ثبات بدن را درک کرده و این شرایط را از طریق اعصاب تولید کننده درد به اطلاع شما می‌رساند. در حقیقت این اعصاب به شما بیان می‌کنند مشکلی در ارتباط با وضعیت بدن وجود دارد. به همین خاطر بدن به‌طور غریزی نسبت به این شرایط واکنش نشان می‌دهد. در صورتی که واکنش شما به این شرایط با شکستن قولنج توسط خودتان همراه باشد، ممکن است در نتیجه این کار برخی فیبرهای عصبی کاهش دهنده درد فعال شوند که در عمل می‌توانند به‌طور موقت سیستم هشدار بدن را خاموش نمایند. به همین خاطر فرد پس از شکستن قولنج با راحتی موقت مواجه می‌شود. در حقیقت این شرایط مشابه مصرف داروهای مسکن در موارد آسیب‌دیدگی است که در عمل می‌توانند سیگنال‌های درد ارسال شده توسط اعصاب به مغز را مسدود کنند، اما الزاماً تاثیری بر بهبود علت ایجاد درد ندارند.

چرا خدمات درمان دستی برای شکستن قولنج متفاوت است؟


3

متخصصان درمان دستی دارای آموزش خاص در ارتباط با حرکت و عملکرد اندام‌های بدن هستند. به این ترتیب متخصصان درمان دستی از عملکرد کلی بدن اطلاع داشته و با نحوه بهبود عملکرد اندام‌ها آشنا می‌باشند. در نتیجه، ایجاد عملکرد بهتر در این شرایط معادل وضعیت بهتر برای اندام‌ها است که باعث می‌شود امکان دستیابی به اهداف درمانی، احساس مناسب، و سبک زندگی بدون درد برای فرد فراهم شود. در این حالت بررسی‌های انجام شده توسط متخصص درمان دستی بسیار کامل بوده و یافته‌های مربوط به این بررسی‌ها زمان‌بندی و نحوه استفاده از روش‌های درمان دستی را برای رفع این مشکل مشخص می‌کند (توجه داشته باشید در درمان دستی از عبارت شکستن یا گرفتن قولنج استفاده نمی‌شود). اصلاحات ایجاد شده توسط متخصص درمان دستی در این شرایط در واقع حرکت‌های آرام و دقیق است که از طریق آن‌ها حرکت دادن مفاصل ستون فقرات که دچار محدودیت حرکتی شده‌اند، امکان‌پذیر می‌شود.
متخصصان درمان دستی می‌توانند مشکلات حرکتی و پایداری بدن را با استفاده از برنامه‌های درمان مناسب با توجه به نیازهای فرد برطرف کنند. به این ترتیب از ۲۴ مهره موجود در بدن انسان، متخصص درمان دستی فقط تعدادی از آن‌ها را برای دستیابی به ایجاد توازن اصلاح و تنظیم می‌کند. به هر حال، برخی افراد نیاز به تمرین‌های حرکتی بیشتر در مقایسه با موارد اصلاح عادی در ستون فقرات داشته و سایرین ممکن است فقط نیازمند درمان بافت نرم بدون ایجاد تغییر در وضعیت ستون فقرات باشند. همچنین در شرایط خاص ممکن است ترکیبی از این روش‌ها برای بیمار استفاده شود. توجه داشته باشید هیچ دو بیماری دارای وضعیت درمان دقیقاً مشابه نیستند و به همین خاطر لازم است هر فرد با توجه به نیازهای خاص و اهداف مناسب تحت درمان قرار گیرد.

پس از شکستن قولنج کمر توسط متخصص درمان دستی احساس بیمار چگونه خواهد بود؟

احساس بیمار پس از این درمان می‌تواند متفاوت باشد. به این ترتیب برخی افراد احساس خوشایند داشته و با بازگشت حرکت‌های عادی مفاصل خود به حالت عادی و کاهش درد مواجه می‌شوند. این شرایط در حالی است که سایر افراد ممکن است کمی احساس ناراحتی برای مدت یک روز داشته باشند. در حقیقت به خاطر اینکه جریان خون به صورت آزادانه در هنگام سفت و محکم شدن عضلات و مفاصل امکان‌پذیر نیست، این شرایط به‌طور خاص می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی در محل دیسک شود. به این ترتیب هنگامی که بافت‌ها آزاد شده و توانایی حرکتی خود را دوباره به دست آورند، جریان خون به‌طور مناسب در محل امکان‌پذیر شده و می‌تواند بهبود شرایط بیمار را به همراه داشته باشد. به عبارت دیگر مواجه شدن با این شرایط نشان دهنده عکس‌العمل بدن به درمان است و در ادامه احساس فرد به‌طور چشمگیر بهبود پیدا خواهد کرد.

مزایای شکستن قولنج کمر یا گردن توسط متخصص درمان دستی


4

مزایای اصلی شکستن قولنج کمر یا گردن توسط متخصص درمان دستی به شرح زیر هستند:

  • افزایش حرکت و بهبود عملکرد مفاصل. افزایش دامنه حرکتی و بهبود عملکرد مفصل مهم‌ترین دلیل استفاده از این تکنیک‌ها برای بیمار است. به این ترتیب با حرکت دادن بیشتر مفصل در مقایسه با قبل، به مغز این پیام ارسال می‌شود که مفصل توانایی حرکتی خود را بازیابی کرده و به این ترتیب به تدریج عضلات اطراف مفصل به نگه داشتن آن در محل صحیح کمک خواهند کرد.
  • کاهش درد. با تحریک کل ناحیه اطراف مفصل، مواد شیمیایی توسط مغز (اندورفین) آزاد شده و می‌تواند کاهش فوری درد را برای بیمار به همراه داشته باشد.

Leave a Reply

آمار سایت

حدیث روز

ساعت

شعر 2

برترین شاعر و برترین شعر ماه ایران را بشناسید اگر شما هم شاعر هستید اقدام کنید عضویت رایگان

یا مولا علی

سایت شعر لوجنک

ديدگاههاي اخير

  • فرنگیس: سلام علیکم تشکر می کنم از حضورتان و نظرتان چشم در خدمتم...
  • برشکاری استقلال: لطفا بیشتر و بهتر به روزرسانی کنید حیفه Thank you for s...
  • فرنگیس: سلام غلیکم با تشکر از حضورتان...
  • esd: بسیار هم خوب...
  • فرنگیس: سلام علیکم ممنونم از حضور ارزشمندتان تندرست باشید یا علی مدد...