به یاد مادرم،،غروب غم انگیز،،،،،،

این سایت به یادمادر هجرت کرده ام. است.با ذکر صلوات
قسمت دوم پاهای سرد

دیابت:

افرادی که مبتلا به دیابت هستند بیشتر از سایرین در معرض مشکلات گردش خون همچون پاها و دست های سرد قرار دارند. وجود سطح بالای قند می تواند به تنگ تر شدن شریان ها و کاهش منبع خونی به بافت ها منجر گردد. در برخی از افراد دیابت می تواند به نروپاتی محیطی دیابت منجر شود که شکلی از آسیب عصبی است. آسیب عصبی دیابتی معمولا در افرادی رخ می دهد که برای بازه زمانی طولانی مدت سطح قند خون خود را کنترل نکرده اند. سایر نشانه های اسیب عصبی دیابتی در برگیرنده حس سوزن سوزن شدن، بی حسی، درد سوزناک در پاهاست.

اختلالات عصبی:

سایر اختلالات عصبی نیز ممکن است باعث سرد شدن پاها شود. آسیب عصبی ممکن است به علت آسیب مانند یخ زدگی شدید باشد، یا ممکن است به علت یک وضعیت پزشکی اصلی ایجاد گردد.

نوروپاتی محیطی ممکن است به علت بیماری کبد یا کلیه، عفونت یا ژنتیک باشد. معمولا علائم دیگر مانند بیخوابی و سوزن شدن را ایجاد می کند. درمان علائم مانند سرد شدن پاها می تواند به فرد کمک کند تا ناراحتی موجود را کاهش دهد.

کم کاری تیروئید:

کم کاری تیروئید ناشی از غده تیروئید ضعیف است که سطح هورمون تیروئید کمتری تولید می کند که تاثیر منفی بر متابولیسم بدن دارد.

متابولیسم بدن بر گردش خون، ضربان قلب و درجه حرارت بدن تأثیر می گذارد، بنابراین هر چیزی که بر عملکرد تیروئید تأثیر می گذارد و سبب کم کاری تیروئید می شود به پاهای سرد می انجامد.

افراد مبتلا به کم کاری تیروئید ممکن است نسبت به سرما بیشتر حساس باشند و ممکن است علائم دیگری مانند خستگی، افزایش وزن و مشکلات حافظه را تجربه نمایند.

نوروپاتی محیطی چیست؟

نوروپاتی محیطی می تواند باعث ایجاد حس سوزش، بی حسی و از دست دادن توانایی درک گرما و یا سرما شود.

پاهای سرد و درمان آن

پاهای سرد و درمان آن

درمان های خانگی پاهای سرد:

کار کردن به طور مستقیم با یک پزشک برای تشخیص هر علت زمینه ای از پاهای سرد، بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد علائم است

Leave a Reply

آمار سایت

حدیث روز

ساعت

شعر 2

برترین شاعر و برترین شعر ماه ایران را بشناسید اگر شما هم شاعر هستید اقدام کنید عضویت رایگان

یا مولا علی

سایت شعر لوجنک

ديدگاههاي اخير

  • Carpetspm: ???????,??????????! ...
  • فرنگیس: سلام علیکم لطف کردید سپاس...
  • فرنگیس: سلام علیکم لطف کردید با تشکر...
  • فرنگیس: سلام علیکم ممنونم لطف کردید...
  • فرنگیس: سلام علیکم نظرلطف شماست...