به یاد مادرم،،غروب غم انگیز،،،،،،

این سایت به یادمادر هجرت کرده ام. است.با ذکر صلوات
دعای کوتاه قرانی

تعداد این قبیل دعاهای خوب زیاده، من فرصت کردم چند تاشو بذارم.امیدوارم مفید باشه.ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا على القوم الکافرین (آیه ی ۲۵۰ سوره بقره)

"پروردگارا! پیمانه شکیبایى و استقامت را بر ما بریز! و قدمهاى ما را ثابت بدار! و ما را بر جمعیّت کافران، پیروز بگردان"ربنا تقبل منا انک انت السمیع العلیم(بخشی از آیه ی ۱۲۷ سوره بقره) 

" پروردگارا از ما بپذیر، که تو شنوا و دانایى "لا یکلف الله نفسا الا وسعها لها ما کسبت و علیها ما اکتسبت، ربنا لا تؤاخذنا ان نسینا او اخطانا ربنا و لا تحمل علینا اصرا کما حملته على الذین من قبلنا ربنا و لا تحملنا ما لا طاقه لنا به و اعف عنا و اغفر لنا و ارحمنا انت مولانا فانصرنا على القوم الکافرین (آیه ی ۲۸۶ سوره بقره) 

خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمى‏کند. (انسان،) هر کار (نیکى) را انجام دهد، براى خود انجام داده؛ و هر کار (بدى) کند، به زیان خود کرده است. پروردگارا اگر ما فراموش یا خطا کردیم، ما را مؤاخذه مکن پروردگارا تکلیف سنگینى بر ما قرار مده، آن چنان که (به خاطر گناه و طغیان،) بر کسانى که پیش از ما بودند، قرار دادى! پروردگارا! آنچه طاقت تحمل آن را نداریم، بر ما مقرّر مدار! و آثار گناه را از ما بشوى، ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده، تو مولا و سرپرست مایى، پس ما را بر جمعیّت کافران، پیروز گردان.ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمه انک انت الوهاب (آیه ی ۸ سوره آل عمران)

«پروردگارا! دلهایمان را، بعد از آنکه ما را هدایت کردى، (از راه حق) منحرف مگردان! و از سوى خود، رحمتى بر ما ببخش، زیرا تو بخشنده‏ای.ربنا افرغ علینا صبرا و توفنا مسلمین (آیه ی ۱۲۶ سوره اعراف)

بار الها! صبر و استقامت بر ما فرو ریز! (و آخرین درجه شکیبائى را به ما مرحمت فرما) و ما را مسلمان بمیران.ربنا انک جامع الناس لیوم لا ریب فیه ان الله لا یخلف المیعاد (آیه ی ۹ سوره آل عمران )


پروردگارا تو مردم را، براى روزى که تردیدى در آن نیست، جمع خواهى کرد؛ زیرا خداوند، از وعده خود، تخلّف نمى‏کند. (ما به تو و رحمت بى‏پایانت، و به وعده رستاخیز و قیامت ایمان داریم.)ربنا اننا سمعنا منادیا ینادی للایمان ان امنوا بربکم فامنا ربنا فاغفر لنا ذنوبنا و کفر عنا سیئاتنا و توفنا مع الابرار (آیه ی ۱۹۳ سوره آل عمران)

پروردگارا ما صداى منادى (تو) را شنیدیم که به ایمان دعوت مى‏کرد که: «به پروردگار خود، ایمان بیاورید» و ما ایمان آوردیم؛ پروردگار! گناهان ما را ببخش و بدیهاى ما را بپوشان! و ما را با نیکان (و در مسیر آنها) بمیران.


التماس دعا

۲ Responses to “دعای کوتاه قرانی”

  1. احسان گفت:

    بسیار عالی واموزنده بود

Leave a Reply

آمار سایت

حدیث روز

ساعت

شعر 2

برترین شاعر و برترین شعر ماه ایران را بشناسید اگر شما هم شاعر هستید اقدام کنید عضویت رایگان

یا مولا علی

سایت شعر لوجنک

ديدگاههاي اخير

  • فرنگیس: سلام علیکم تشکر می کنم از حضورتان و نظرتان چشم در خدمتم...
  • برشکاری استقلال: لطفا بیشتر و بهتر به روزرسانی کنید حیفه Thank you for s...
  • فرنگیس: سلام غلیکم با تشکر از حضورتان...
  • esd: بسیار هم خوب...
  • فرنگیس: سلام علیکم ممنونم از حضور ارزشمندتان تندرست باشید یا علی مدد...